Nap szerinti archívum: 2008. május 23. péntek


16. Egyetemi és Főiskolai Tájékozódási futó Világbajnokság

2008. július 29 – augusztus 2.
Tartu, Észtország

Sprint
Nők

2.70 km / 55 m, 16
69 induló

1. Seline Stalder SUI 14.25,9
2. Dana Brozkova CZE 14.28,0
3. Esther Gil Brotons ESP 14.42,4
4. Rahel Friederich SUI 14.55,2
5. Bodil Holmström FIN 14.55,9
6. Capucine Vercellotti FRA 15.06,9
13. Szerencsi Ildikó HUN 15.55,3
38. Hrenkó Ivett HUN 17.43,4
63. Gyurkó Fanni HUN 20.59,9
Férfiak

3.1 km / 70 m / 17
74 induló

1. Tomas Dlabaja CZE 13.29,1
2. Vesa Taanila FIN 13.39,7
3. Scott Fraser GBR 13.42,9
4. Fabian Hertner SUI 13.49,0
5. Lukas Ebneter SUI 13.49,1
6. Jan Prochazka CZE 13.52,0
8. Lenkei Zsolt HUN 14.03,4
11. Kovács Ádám HUN 14.06,0
49. Szabó András HUN 15.46,5

Középtáv
Nők

4.90 km / 50 m, 10
82 induló

1. Bodil Holmström FIN 34.29
2. Dana Brozkova CZE 34.37
3. Radka Brozkova CZE 36.01
4. Una Arama LAT 36.38
5. Elisa Drese GER 37.17
6. Marttiina Joensuu FIN 37.24
22. Kelemen Bernadett HUN 44.30
42. Gyurkó Fanni HUN 49.00
46. Őry Eszter HUN 50.05
62. Hrenkó Ivett HUN 55.54
Férfiak

6.2 km / 80 m / 13
95 induló

1. Sander Vaher EST 33.35
2. Michal Smola CZE 35.39
3. Gernot Kerschbaumer AUT 36.30
4. Yury Masny RUS 36.37
5. Edgars Bertuks LAT 36.53
6. Andreas Rüedlinger SUI 36.55
13. Lenkei Zsolt HUN 39.01
24. Kerényi Máté HUN 40.47
34. Kovács Ádám HUN 42.47
49. Szabó András HUN 45.54

Hosszútáv
Nők

9.0 km / 140 m, 19
82 induló

1. Bodil Holmström FIN 65.37
2. Una Arama LAT 72.18
3. Heini Wennman FIN 72.38
4. Mhairi Mackenzie GBR 72.54
4. Helen Palmer GBR 73.00
6. Esther Gil Brotons ESP 73.10
22. Gyurkó Fanni HUN 81.45
47. Kelemen Bernadett HUN 94.36
53. Őry Eszter HUN 96.34
60. Szerencsi Ildikó HUN 105.55
Férfiak

13.20 km / 210 m, 25
92 induló

1. Michal Smola CZE 81.17
2. Fabian Hertner SUI 83.16
3. Yury Masnyy RUS 85.13
4. Edgars Bertuks LAT 88.25
5. Johan Bäckman FIN 90.29
6. Markus Puusepp EST 91.05
15. Kovács Ádám HUN 96.18
37. Kerényi Máté HUN 107.24
61. Józsa Gábor HUN 131.14
70. Szundi Attila HUN 146.21

Váltó
Nők

3.8-5.0 km / 40-55 m / 10
15 váltó

1. FIN Laura Hokka
Heini Wennman
Marttina Joensuu
Bodil Holmström
39.02
38.26
27.42
25.59
131.09
2. CZE Jana Panchartkova
Radka Brozkova
Iveta Duchova
Dana Brozkova
38.51
36.46
32.25
24.29
132.31
3. LTU Kristina Rybakovaite
Indre Valaite
Gabija Razaityte
Rasa Ptasekaite
38.11
35.34
28.14
30.35
132.34
8. HUN Gyurkó Fanni
Kelemen Bernadett
Őry Eszter
Szerencsi Ildikó
38.13
40.58
37.31
31.00
147.42
Férfiak

6.1-8.2 km / 70-90 m / 11-14
24 váltó

1. SWE Martin Hammarberg
Emil Andersson
Erik Thorsson
Jakob Lööf
46.49
45.05
36.10
34.46
162.50
2. EST Lauri Tammemäe
Sander Vaher
Peeter Pihl
Markus Puusepp
46.45
45.01
26.23
34.54
163.03
3. HUN Szabó András
Lenkei Zsolt
Kerényi Máté
Kovács Ádám
46.55
44.55
38.36
34.56
165.22


19. Junior Tájékozódási futó Világbajnokság

2008. június 30 – július 6.
Göteborg, Svédország

Rövidtáv
Nők

Ruddalen
127 induló
2560 m / 40 m / 13

1. Emma Klingenberg DEN 13:40,1
2. Silje Ekroll Jahren NOR 13:41,7
3. Jenny Lönnkvist SWE 13:42,4
4. Sarka Svobodna CZE 13:44,5
5. Zenia Hejlskov Mogensen DEN 13:48,1
6. Tereza Novotna CZE 13:54,2
26. Őry Eszter HUN 14:48,0
56. Péley Dorottya HUN 15:36,7
68. Szerencsi Dóra HUN 15:56,2
87. Tóth Réka HUN 16:57,7
99. Fenyvesi Laura HUN 17:37,3
Férfiak

Ruddalen
173 induló
2810 m / 50 m / 16

1. Stepan Kodeda CZE 13:21,1
2. Johan Runesson SWE 13:22,1
3. Sören Bobach DEN 13:28,8
4. Matthias Kyburz SUI 13:34,9
5. Andrea Seppi ITA 13:35,1
6. Artem Panchenko UKR 13:42,8
31. Lenkei Zsolt HUN 14:29,9
49. Szabó András HUN 14:57,4
71. Kerényi Máté HUN 15:22,5
81. Turcsán Gábor HUN 15:33,5

Középtáv
Nők

Änggårdsbergen
3.0 km / 145 m / 12
60 induló

1. Venla Niemi FIN 28:29
2. Beata Falk SWE 29:03
3. Karine D’Harreville FRA 29:12
4. Anna Forsberg SWE 29:30
5. Jenny Lönnkvist SWE 29:40
6. Marika Teini FIN 29:47
17. Őry Eszter HUN 33:16
40. Péley Dorottya HUN 38:00
Férfiak

Änggårdsbergen
4.1 km / 230 m / 16
60 induló

1. Johan Runesson SWE 30:45
2. Ulf Forseth Indgaard NOR 31:16
3. Sören Bobach DEN 31:19
4. Olli-Markus Taivainen FIN 31:21
5. Olle Boström SWE 31:29
6. Pelle Engstrand SWE 32:06
19. Lenkei Zsolt HUN 34:51
43. Szabó András HUN 40:02

Normáltáv

Nők

Partille-Gunnilse
6.7 km / 215 m / 15
123 induló

1. Jenny Lönnkvist SWE 55:12
2. Beata Falk SWE 55:50
3. Siri Ulvestad NOR 56:25
4. Marine Leloup FRA 58:30
5. Karine D’Harreville FRA 58:34
6. Venla Niemi FIN 59:33
33. Fenyvesi Laura HUN 67:22
35. Szerencsi Dóra HUN 68:49
44. Péley Dorottya HUN 71:24
64. Tóth Réka HUN 76:21
67. Őry Eszter HUN 77:16
Férfiak

Partille-Gunnilse
10.2 km / 400 m / 21
169 induló

1. Johan Runesson SWE 72:22
2. Timo Sild EST 72:34
3. Matthias Kyburz SUI 72:36
4. Erik Sagvolden NOR 72:38
5. Olle Boström SWE 72.40
6. Leo Laakkonen FIN 74.08
25. Lenkei Zsolt HUN 80.23
115. Turcsán Gábor HUN 105:51
Szabó András HUN DISQ
Kerényi Máté HUN DISQ

Váltó
Nők

Tultered
5.6 km / 215 m / 14
váltó

1. SWE Beata Falk
Lina Strand
Jenny Lönnkvist
46:10
49:42
44:00
139:52
2. DEN Ida Bobach
Signe Klinting
Maja Alm
49:48
45:44
45:40
141:12
3. NOR Anette Baklid
Kine Hallan Steiwer
Mariann Ulvestad
48:58
48:59
50:23
148:20
17. HUN Szerencsi Dóra
Őry Eszter
Péley Dorottya
53:55
60:28
55:36
169:59
Férfiak

Tultered
7.8 km / 270 m / 19
váltó

1. SWE Erik Liljekvist
Olle Boström
Johan Runesson
48:22
49:53
50:21
148:36
2. RUS Yuri Kiryanov
Georgy Mavchun
Dmitry Masnyy
52:43
51:12
49:46
153:41
3. NOR Ulf Forseth Indgaard
Björn Danielsen Ekeberg
Erik Sagvolden
51:03
50:45
52:10
153:58
HUN Kerényi Máté
Lenkei Zsolt
Szabó András
60:20
DISQ
58:19
DISQ


7. Tájékozódási futó Európa Bajnokság

2008. június 25  - július 1.
Ventspils, Lettország

Sprint
Nők

Ventspils Akvaparks
2500 m / 15 m / 17

1. Anne Margrethe Hausken NOR 11:11
2. Heli Jukkola FIN 11:14
3. Helena Jansson SWE 11:17
4. Minna Kauppi FIN 11:39
5. Marja Rantanen FIN 11:40
6. Radka Brožková CZE 11:44
Férfiak

Ventspils Akvaparks
3100 m / 20 m / 19

1. Emil Wingstedt SWE 13:11
2. Daniel Hubmann SUI 13:25
3. Andrey Khramov RUS 13:35
4. Scott Fraser GBR 13:37
5. Lars Skjeset NOR 13:43
6. Peter Öberg SWE 13:44
44. Kovács Ádám HUN 15:06

Középtáv
Nők

Jaunupe Z
5200 m / 110 m / 15

1. Heli Jukkola FIN 31:05
2. Merja Rantanen FIN 31:31
3. Minna Kauppi FIN 31:55
4. Tatiana Ryabkina RUS 32:12
5. Signe Soes DEN 32:27
6. Dana Brožková CZE 33:23
42. Gyurkó Fanni HUN 41:40
Férfiak

Jaunupe Z
6500 m / 140 m / 22

1. Thierry Gueorgiou FRA 35:41
2. Martins Sirmais LAT 36:07
3. Pasi Ikonen FIN 36:31
4. Daniel Hubmann SUI 36:59
5. Emil Wingstedt SWE 37:18
6. Valentin Novikov RUS 37:34
6. Mats Troeng SWE 37:34
47. Gösswein Csaba HUN 49:34

Normáltáv
Nők

Irbene
11000 m / 140 m / 23

1. Anne Margrethe Hausken NOR 68:55
2. Tatiana Ryabkina RUS 69:48
3. Emma Engstrand SWE 70:33
4. Yulia Novikova RUS 71:19
5. Sofie Johansson SWE 71:48
6. Merja Rantanen FIN 73:16
43. Gyurkó Fanni HUN 99:24
Férfiak

Irbene
17500 m / 260 m / 33

1. Dmitriy Tsvetkov RUS 89:12
2. Daniel Hubmann SUI 89:45
3. Emil Wingstedt SWE 89:46
4. Matthias Merz SUI 91:00
5. Martin Per Johansson SWE 91:42
6. Baptiste Rollier SUI 92:31

Váltó
Nők

Piejuras kempings
6.1-6.3 km / 150 m / 21

1. SWE Lina Persson
Emma Engstrand
Helena Jansson
35:05
36:20
33:45
105:10
2. RUS Natalia Korzhova
Yulia Novikova
Tatiana Ryabkina
35:59
35:38
33:45
105:22
3. FIN Katri Lindeqvist
Merja Rantanen
Minna Kauppi
38:12
33:34
34:43
106:29
19. HUN Gyurkó Fanni
Őry Eszter
Szerencsi Ildikó
35:52
46:36
47:25
129:53
Férfiak

Piejuras kempings
8.9-91 km / 220 m / 18

1. RUS Dmitriy Tsvetkov
Andrei Khramov
Valentin Novikov
41:13
40:19
41:41
123:13
2. SUI Baptiste Rollier
Matthias Merz
Daniel Hubmann
41:22
41:11
40:55
123:18
3. FIN Jarkko Huovila
Pasi Ikonen
Mats Haldin
43:36
41:19
40:37
125:32
31. HUN Kovács Ádám
Zsebeházy István
Gösswein Csaba
58:53
52:12
49:54
160:59