Nap szerinti archívum: 2006. május 23. kedd


15. Egyetemi és Főiskolai Tájékozódási futó Világbajnokság

2006. augusztus 14-20.
Kassa, Szlovákia

Sprint
Nők

2.80 km / 5 m, 16
61 induló

1. Dana Brozkova CZE 14.20,1
2. Seline Stalder SUI 14.25,5
3. Michela Guizzardi ITA 14.47,8
4. Zuzana Macúchova CZE 14.49,7
5. Nataliya Dimitrova BUL 14.59,8
6. Nadija Volynska UKR 15.01,8
24. Gyurkó Fanni HUN 16.01,9
25. Kelemen Bernadett HUN 16.04,1
35. Szerencsi Ildikó HUN 16.28,8
Férfiak

3.3 km / 5 m / 22
76 induló

1. Oystein Kvaal Osterbo NOR 14.07,1
2. Simonas Krepsta LTU 14.19,3
3. Fabian Hertner SUI 14.22,6
4. Murray Strain GBR 14.31,0
5. Kovács Ádám HUN 14.32,9
6. Tuomas Tervo FIN 14.35,9
29. Bogos Tamás HUN 15.28,1
61. Koprivanacz Imre HUN 16.56,5

Középtáv
Nők

4.60 km / 160 m, 15
77 induló

1. Line Hagman NOR 31.30
2. Larisa Stanchenko RUS 31.43
3. Maria Rantala FIN 32.08
4. Karianne Ruud NOR 32.11
5. Radka Brozkova CZE 32.12
6. Iliana Shandurkova BUL 32.23
22. Szerencsi Ildikó HUN 36.43
29. Domján Zsuzsanna HUN 37.25
29. Zsigmond Száva HUN 45.43
66. Fekete Zsuzsa HUN 55.57
Férfiak

6.1 km / 225 m / 21
98 induló

1. Simonas Krepsta LTU 32.37
2. Philippe Adamski FRA 34.26
3. Stig Alvestad NOR 34.50
4. Tuomas Tervo FIN 34.51
5. Rasmus Rossen Soes DEN 34.57
6. Lukas Bartak SVK 34.59
54. Koprivanacz Imre HUN 42.20
56. Scultéty Márton HUN 43.00
80. Bogos Tamás HUN 55.03
82. Harkányi Zoltán HUN 57.20

Hosszútáv
Nők

8.40 km / 290 m, 18
74 induló

1. Dana Brozkova CZE 53.22
2. Helen Bridle GBR 56.58
3. Larisa Stanchenko RUS 58.17
4. Zdenka Stara CZE 58.30
4. Seline Stalder SUI 58.30
6. Maria Rantala FIN 58.37
26. Kelemen Bernadett HUN 65.13
31. Gyurkó Fanni HUN 66.25
36. Fekete Zsuzsa HUN 67.51
45. Domján Zsuzsa HUN 71.11
Férfiak

13.70 km / 485 m, 26
96 induló

1. Michal Smola CZE 72.31
2. Matthias Merz SUI 74.36
3. Oystein Kvaal Osterbo NOR 75.45
4. Lukas Bartak SVK 75.47
5. Carl Waaler Kaas NOR 75.51
6. Antti Harju FIN 77.02
11. Kovács Ádám HUN 79.18
37. Szundi Attila HUN 86.04
53. Harkányi Zoltán HUN 93.05
76. Scultéty Márton HUN 112.44

Váltó
Nők
4.1-5.1 km / 140-170 m / 12-15
16 váltó
1. GBR Mhairi Mackenzie
Helen Palmer
Rachael Elder
Helen Bridle
37.57
40.57
34.39
29.06
142.39
2. SUI Ines Brodmann
Noemi Cerny
Sara Luescher
Seline Stalder
39.21
36.33
30.58
35.54
142.46
3. FIN Laura Hokka
Pinja Satri
Salla Sukki
Maria Rantala
43.25
38.32
31.19
29.47
143.03
5. HUN Kelemen Bernadett
Domján Zsuzsa
Fekete Zsuzsa
Szerencsi Ildikó
36.54
40.32
37.36
33.08
148.10
Férfiak
6.0-7.4 km / 190-220 m / 16-18
23 váltó
1. SUI Fabian Hertner
Christian Ott
Baptiste Rollier
Matthias Merz
39.14
41.27
32.55
30.56
144.32
2. SVK Ondrej Pijak
Tomas Drencak
Martin Pijak
Lukas Bartak
40.12
40.27
33.42
31.34
145.55
3. NOR Martin Grotle Souk
Stig Alvestad
Carl Waaler Kaas
Oystein Kvaal Oste
41.36
38.32
34.14
31.34
145.56
13. HUN Szundi Attila
Koprivanacz Imre
Harkányi Zoltán
Kovács Ádám
41.33
55.16
37.15
35.07
169.11


17. Junior Tájékozódási futó Világbajnokság

2006. július 2-7.
Druskininkai, Litvánia

Sprint
Nők

Druskininkai
121 induló
2500 m / 16 m / 13

1. Hultgren Ingunn Weltzien NOR 10:46.8
2. Hanny Alston AUS 10:50.1
3. Eva Svensson SWE 11:25.3
4. Jana Vaculikova CZE 11:32.5
5. Ekaterina Terekhova RUS 11:41.0
6. Welle Fanny Stand-Horn NOR 11:42.0
46. Hrenkó Ivett HUN 13:11.9
53. Gyurkó Fanni HUN 13:20.4
82. Szerencsi Dóra HUN 14:10.7
85. Tas Kata HUN 14:16.2
Férfiak

Druskininkai
162 induló
3200 m / 25 m / 16

1. Mikael Kristensson SWE 11:44.8
2. Patrik Karisson SWE 11:53.5
3. Ruslan Glebov UKR 11:55.9
4. Jochen Verdeyen BEL 11:59.7
5. Sergei Rizhkov BEL 12:02.4
6. Matthew Parton AUS 12:08.4
8. Kovács Ádám HUN 12:16.5
30. Kovács Róbert HUN 12:47.2
59. Tóth Ádám HUN 13:22.5
Középtáv
Nők

Petrosku Miskas
3.6 km / 115 m / 14
61 induló

1. Betty Ann B. Nilsen NOR 26:19
2. Ulrika Uotila FIN 26:38
3. Signe Klinting DEN 26:57
4. Anna Persson SWE 27:05
5. Eva Svensson SWE 27:14
6. Silje Ekrole Jahren NOR 27:39
- Őry Eszter HUN Disk.
Férfiak

Petrosku Miskas
4.4 km / 135m / 17
induló

1. Jan Benes CZE 25:09
1. Sören Bobach DEN 25:09
3. Olav Lundanes NOR 25:14
4. Jonas Vytautas Gvildys LTU 25:21
5. Olli Markus Taivainen FIN 25:37
5. Markus Puusepp EST 25:37
22. Lenkei Zsolt HUN 28:24
34. Kovács Ádám HUN 30:06
42. Kerényi Máté HUN 31:35

Normáltáv
Nők

Noskunu Miskas
8.8 km / 240 m / 16
124 induló

1. Hanny Alston AUS 53:57
2. Betty Ann Bjerkreim Nilsen NOR 58:35
3. Elin A. Skantze SWE 60:13
4. Eva Svensson SWE 61:54
5. Tatyana Kozlova RUS 63:27
6. Hultgren Ingunn Weltzien NOR 63:38
55. Gyurkó Fanni HUN 81:15
63. Hrenkó Ivett HUN 83:19
82. Tas Kata HUN 90:03
104. Szerencsi Dóra HUN 110:56
Férfiak

Noskunu Miskas
12.6 km / 300 m / 22
167 induló

1. Anders Skarholt NOR 70:41
2. Olav Lundanes NOR 73:21
3. Markus Puusepp EST 76:57
4. Mikael Kristensson SWE 77:43
5. Michal Krajcik SVK 78:06
6. Christian Bobach DEN 78:09
11. Kovács Ádám HUN 79:27
98. Kovács Róbert HUN 107:03
115. Tóth Ádám HUN 116:35

Váltó
Nők

Svendubre
6.4-6.9 km / 120-140 m / 15
24 váltó

1. RUS Ekaterina Terekhova
Tatyana Kozlova
Mariya Shilova
37:12
37:42
39:41
129:35
2. SWE Linnea Lindstrom
Anna Persson
Eva Svensson
37:36
38:09
39:41
130:26
3. FIN Sofia Haajanen
Saila Kinni
Heini Wennman
39:22
39:51
36:24
130:37
17. HUN Hrenkó Ivett
Gyurkó Fanni
Őry Eszter
42:01
51:35
49:59
158:35
HUN2 Szerencsi Dóra
Tas Kata
Koós Diana
49:37
52:59
55:22
172:58
Férfiak

Svendubre
9.5-10.2 km / 140-165 m / 24-25
31 váltó

1. EST Mihkel Jarveoja
Timo Sild
Markus Puusepp
45:30
47:21
45:51
138:42
2. SWE Fredrik Johansson
John Fredriksson
Mikael Kristensson
45:18
47:36
47:27
140:21
3. NOR Anders Skarholt
Erik Sagvolden
Olav Lundanes
47:32
47:00
46:08
140:40
13. HUN Lenkei Zsolt
Kerényi Máté
Kovács Ádám
46:47
53:50
51:00
151:37
HUN2 Kovács Róbert
Szabó András
Tóth Ádám
52:29
54:51
50:00
157:20


6. Tájékozódási futó Európa Bajnokság

2006. május 7-13.
Otepää, Észtország

Sprint
Nők Tartu Toomemägi 2730 m / 80 m / 14
1. Simone Niggli SUI 12.35,0
2. Marianne Andersen NOR 13.12,5
3. Minna Kauppi FIN 13.14,8
4. Kajsa Nilsson SWE 13.22,3
5. Ingunn Weltzien NOR 13.23,1
6. Karolina Höjsgaard SWE 13.25,0
Férfiak Tartu Toomemägi 3070 m / 105 m / 17
1. Emil Wingstedt SWE 13.02,2
2. Jamie Stevenson GBR 13.07,3
3. Andrey Khramov RUS 13.09,4
4. Mikkel Lund DEN 13.10,3
5. David Schneider SUI 13.11,0
6. Martins Sirmais LAT 13.11,9

Középtáv
Nők Haanja-Kurgjärve 5680 m / 135 m / 15
1. Minna Kauppi FIN 33.41
2. Marianne Andersen NOR 34.16
3. Heli Jukkola FIN 34.55
4. Tatiana Ryabkina RUS 35.10
5. Simone Niggli SUI 35.18
6. Emma Engstrand SWE 36.18
Férfiak Haanja-Kurgjärve 6700 m / 160 m / 18
1. Thierry Gueorgiou FRA 34.04
2. Martins Sirmais LAT 34.11
3. Valentin Novikov RUS 34.18
4. Damien Renard FRA 34.26
5. Peter Öberg SWE 34.38
6. Emil Wingstedt SWE 34.42

Normáltáv
Nők Otepää-Vastsemoisa-Nüpli 10930 m / 270 m / 25
1. Simone Niggli SUI 72:04
2. Heli Jukkola FIN 77:37
3. Minna Kauppi FIN 80:54
4. Karolina Höjsgaard SWE 81:48
5. Vroni Koenig-Salmi SUI 81:55
6. Dana Brozkova CZE 82:51
Férfiak Otepää-Vastsemoisa-Nüpli 16210 m / 430 m / 33
1. Jani Lakanen FIN 95:22
2. Daniel Hubmann SUI 97:22
2. Olle Kärner EST 99:14
4. Valentin Novikov RUS 99:32
5. Mats Haldin FIN 99:37
6. Holger Hott Johansen NOR 100:53

Váltó
Nők Tehvandi-Apteekri 6,08-6,32 km / 180 m / 17
1. FIN Paula Haapakoski Heli Jukkola Minna Kauppi 40:51 38:31 38:48 118:10
2. SUI Lea Mueller Vroni Koenig-Salmi Simone Niggli 41:50 39:34 36:47 118:11
3. SWE Emma Engstrand Kajsa Nilsson Karolina Höjsgaard 42:58 36:58 38:22 118:18
Férfiak Tehvandi-Apteekri 8,98-9,23 km / 290 m / 24
1. SWE Niclas Jonasson Peter Öberg David Andersson 45:56 48:05 45:58 139:59
2. FRA Francois Gonon Damien Renard Thierry Gueorgiou 45:43 48:26 45:53 140:02
3. NOR Lars Skjeset Carl Waaler Kaa Oystein Kvaal Osterbo 47:14 48:48 44:03 140:05
32. HUN Józsa Gábor Dénes Zoltán Gösswein Csaba 54:13 55:27 64:29 174:09