Nap szerinti archívum: 2000. május 23. kedd


12. Egyetemi és Főiskolai Tájékozódási futó Világbajnokság

2000. augusztus 25 – szeptember 2.
Roanne, Franciaország

Sprint
Nők
3500 m / 180 m / 12
39 induló
1. Bohdana Terova CZE 26.04
2. Tatiana Pereliaeva RUS 26.43
3. Karin Schmalfeld GER 26.50
4. Brigitte Grüniger SUI 26.51
5. Simone Luder SUI 27.02
6. Lucie Böhm AUT 27.04
34. Zsebeházy Eszter HUN 34.34
39. Makrai Éva HUN 43.09
Férfiak
4500 m / 200 m / 13
45 induló
1. Thierry Gueorgiou FRA 26.56
2. Petr Losman CZE 27.09
3. Domonyik Gábor HUN 27.14
4. Vladimir Lucan CZE 27.16
5. Thomas Krejci AUT 27.20
6. Björn Eriksen NOR 28.24
32. Szász Bence HUN 32.52
35. Sprok Bence HUN 33.36
43. Novai György HUN 40.12

Normáltáv
Nők
La Grande Borne
7800 m / 290 m / 18
56 induló
1. Simone Luder SUI 57.06
2. Regula Bernhard SUI 63.19
3. Karin Schmalfeld GER 64.47
4. Annika Björk SWE 65.26
5. Brigitte Grüniger SUI 65.32
6. Zdenka Stara CZE 66.13
22. Makrai Éva HUN 72.54
31. Zsebeházy Eszter HUN 75.21
Férfiak
La Grande Borne
11400 m / 450 m / 23
70 induló
1. Thierry Gueorgiou FRA 78.17
2. Björn Eriksen NOR 79.07
3. François Gonon FRA 79.11
4. Thomas Krejci AUT 79.58
5. Matthias Niggli SUI 80.06
6. Robert Dittmann GER 82.10
26. Domonyik Gábor HUN 89.42
38. Szász Bence HUN 93.14
45. Tas Dávid HUN 95.59
57. Novai György HUN 103.34

Váltó
Nők
1. SUI Regula Bernhard
Daniela Wehrli
Brigitte Grüniger
Simone Luder
40.55
47.18
33.39
36.10
158.02
2. CZE Zuzana Macuchova
Zdenka Stara
Iva Navratilova
Bohdana Terova
42.18
42.01
41.09
37.42
163.10
3. FRA Chloe Manissolle
Magali Coupat
Pauline Filet
Valérie Leomant
40.57
47.08
38.30
40.53
167.28
8. HUN Makrai Éva
Zsebeházy Eszter
Lubinszki Mária
Gyalog Zsuzsanna
42.59
54.37
49.50
54.29
201.55
Férfiak
1. FRA Damien Renard
Rémi Gueorgiou
François Gonon
Thierry Gueorgiou
46.50
45.57
49.47
42.02
184.36
2. CZE Michal Horacek
Petr Losman
Radovan Cech
Vladimir Lucan
45.29
46.52
47.12
46.39
184.36
3. RUS Dimitri Timokhine
Sergei Detkov
Evgueni Gavrilov
Maxim Riabkene
46.31
48.43
47.22
44.34
187.10
9. HUN Novai György
Tas Dávid
Szász Bence
Domonyik Gábor
49.25
48.27
57.31
44.28
199.51


11. Junior Tájékozódási futó Világbajnokság

2000. július 9-15.
Nové Mesto na Morave, Csehország

Sprint
Nők

60 induló

1. Camilla Berglund SWE 25.43
2. Maria Bergkvist SWE 26.13
3. Minna Kauppi FIN 26.22
4. Ioulia Siedina RUS 26.33
5. Tatiana Pereliaeva RUS 26.34
6. Lene Moe NOR 26.50
10-11. Farkas Zsuzsa HUN 27.41
50. Zsebeházy Eszter HUN 35.35
52. Makrai Éva HUN 35.44
58. Fekete Zsuzsa HUN 44.58
Férfiak

60 induló

1. Michal Smola CZE 25.28
2. Zbyněk Hora CZE 25.44
3. Jaromír Svihovský CZE 25.46
4. Rune Strandberg NOR 26.25
5. Per Andreasson SWE 26.31
6. Andrei Khramov RUS 26.39
21. Sprok Bence HUN 28.57
46. Harkányi Zoltán HUN 32.48

Normáltáv

Nők

7.1 km / 280 m / 20
146 induló

1. Tatiana Perelyeva RUS 59.43
2. Marianne Riddervold NOR 60.34
3. Natalya Potopalska UKR 61.15
4. Minna Kauppi FIN 61.54
5. Vendula Klechová CZE 62.17
6. Ieva Sargautyté LTU 63.14
23. Zsebeházy Eszter HUN 67.04
33. Farkas Zsuzsa HUN 69.13
39. Makrai Éva HUN 70.40
73. Fekete Zsuzsa HUN 77.17
86. Domján Zsuzsanna HUN 80.41
112. Csányi Adrienn HUN 91.14
Férfiak

10.4 km / 430 m / 24
155 induló

1. Jiří Kazda CZE 69.53
2. Pasi Ikonen FIN 70.11
3. Jaromír Svihovský CZE 70.58
4. Michal Smola CZE 71.33
5. Erik Öhlund SWE 71.50
6. Andrei Hramov RUS 72.33
56. Harkányi Zoltán HUN 82.27
85. Dedinszky Imre HUN 86.55
100. Tóth Attila HUN 91.56
107. Valler Ferenc HUN 93.28
111. Szűcs Gábor HUN 94.56

Váltó
Nők

4.7-5.0km / 160-165m / 17
29 váltó

1. RUS Ioulia Siedina
Evgeniya Belova
Tatiana Perelyeva
28.31
31.39
29.31
89.41
2. SWE Maria Bergkvist
Kajsa Guterstam
Camilla Berglund
28.33
30.53
30.32
89.58
3. FIN Sara Forsström
Maria Rantala
Minna Kauppi
29.20
30.01
32.23
91.44
10. HUN Makrai Éva
Zsebeházy Eszter
Farkas Zsuzsa
30.48
31.09
35.49
97.46
Férfiak

7.4-7.6km / 215-225m / 20
30 váltó

1. CZE Jiří Kazda
Jaromír Svihovský
Michal Smola
37.47
36.58
37.31
112.16
2. SWE Erik Öhlund
David Andersson
Peter Öberg
37.18
39.10
37.10
113.38
3. FIN Timo Saarinen
Markus Lindeqvist
Pasi Ikonen
37.39
40.36
35.57
114.12
16. HUN 2 Dedinszky Imre
Valler Ferenc
Tóth Attila
40.27
43.36
44.30
128.33


3. Tájékozódási futó Európa Bajnokság

2000. június 30-július 4.
Truskavets, Ukrajna


Sprint
Nők
1. Jenny Johansson SWE 25.50
2. Simone Luder SUI 26.17
3. Anna Gornicka-Antonowicz POL 27.27
4. Bohdana Terova CZE 27.47
5. Heather Monro GBR 27.58
5. Giedre Voveriene LAT 27.58
17. Oláh Katalin HUN 29.52
61. Wengrin Ágnes HUN 37.29
Férfiak
1. Valentin Novikov RUS 26.58
2. Yuri Omelchenko UKR 28.01
3. Tore Sandvik NOR 28.11
4. Robert Banach POL 28.17
4. Allan Mogensen DEN 28.17
6. Jörgen Rostrup NOR 28.46
47. Lévai Ferenc HUN 33.40
63. Domonyik Gábor HUN 41.49

Normáltáv
Nők
1. Hanne Staff NOR 64.49
2. Brigitte Wolf SUI 68.46
3. Yvette Baker GBR 70.20
4. Lucie Böhm AUT 70.25
5. Elisabeth Ingvaldsen NOR 71.26
6. Marat Vaher EST 71.53
11. Oláh Katalin HUN 74.16
37. Wengrin Ágnes HUN 90.56
Férfiak
1. Valentin Novikov RUS 87.51
2. Marian Davidik SVK 92.32
3. Björnar Valstad NOR 92.33
4. Bernt Bjornsgaard NOR 92.42
5. Thomas Bührer SUI 92.47
6. Yuri Omelchenko UKR 92.52
22. Domonyik Gábor HUN 103.30

Váltó
Nők

31 váltó

1. NOR Elisabeth Ingvaldsen
Birgitte Husebye
Hanne Staff
49.03
53.21
33.54
136.18
2. SWE Katarina Allberg
Maria Sandstrom
Jenny Johansson
49.02
52.58
34.21
136.21
3. GBR Jenny James
Yvette Baker
Heather Monro
51.42
50.13
38.13
140.08
17. HUN Makrai Éva
Wengrin Ágnes
Oláh Katalin
54.16
59.14
48:41
162.11
Férfiak

39 váltó

1. SUI Urs Müller
Christoph Plattner
Thomas Bührer
56.16
59.14
41.12
156.42
2. CZE Vladimir Lucan
Michal Jedlicka
Rudolf Ropek
56.23
58.31
44.16
159.10
3. SWE Fredrik Löwegren
Thomas Asp
Jörgen Olsson
56.19
59.10
44.05
159.34
22. HUN Domonyik Gábor
Dénes Zoltán
Lévai Ferenc
60.06
69.20
49:37
179.03